TÉMY

Čo sa stane ak IT-čkárova duša je očarená starými skladbami jazzu?

JASNÁ 2018

26.12.2018

Najlepšie a najznámejšie stredisko Chopok má alpskou príchuť - ponúka dlhé zjazdovky rôznych náročností, freeridovú zjazdovku, moderné lanovky.

Predstavte si učiteľov a detí jednej malej školy a nimi vyzdobený vianočný trh s hudobným príbehom folklórnej skupiny, prepájajúcej hudbu s rockom a džezom.

Homo habilis - človek zručný, žil pred 2,5 mil. rokmi, bol prvým ľudským druhom s vyvinutým stiskom ruky, ktorým dokázal vytváriť jednoduché pomôcky pre celú Homo habilis komunitu.

Návštevníka možno neprekvapí, že za prípravou novej výstavy Evy Nevickej, je podpísaná Eleonóra Csanaky, pracovníčka cezhraničného informačného a impulzného centra. V priebehu rokov usporiadala vyše tridsiatku nezabudnuteľných výstav a tematických celkov.

Naša krajina, predovšetkým naše mestá nesú stopy a stavebné znaky jednotné pre celý európsky priestor. Naše dejiny späté s Rakúsko-Uhorskom poznačili celkový ráz kultúrnej krajiny Slovenska.

Zamyslenie

13.11.2018

Ako zainteresovanému kandidátovi na starostu/voličovi mi je ľahšie hodnotiť vzniknutú situáciu voľby starostu a nechcem nikoho posudzovať a tobôž nie odsudzovať. Je mi však nesmierne ľúto, že na základe nadobudnutých skúsenosti som zistil absenciu významných mienkotvorných osobnosti Podunajských Biskupíc, formujúcich politický život našej mestskej...

Ďakujem všetkým mojím voličom. Účasť vo voľbách bola opäť v našej mestskej časti najnižšia z mestských častí Bratislavy, z cc. 20 000 voličov prišlo k volebným urnám asi 7 000...

MHD

06.11.2018
Podunajské Biskupice majú vynikajúcu polohu. Medzi mestom a vidiekom v sebe spájajú možnosti hlavného mesta s dedinským kľudom periférie.

7 statočných

05.11.2018

Dovoľujem si Vám oznámiť, že na základe spoločného vyhlásenia 7 kandidátov na starostu Podunajských Biskupíc k osobe Milana Černého, týkajúceho sa problému potenciálneho zneužitia osobných údajov (GDPR) našich občanov, sme sa spoločne rozhodli na protest, nezúčastniť sa tejto formy diskusie.

Nikde inde v Bratislave, iba v Podunajských Biskupiciach, nemožno nájsť dve skupiny obyvateľov, ktoré majú taký potenciál byť si blízkymi spojencami na základe kultúrnej blízkosti. Čím hlbšie som načieral do histórie Podunajských Biskupíc a diskutoval svoje poznatky s Nórou Csanaky (CIIC), Andreou Kvintovou (Materské centrum) a dekanom Vadkertim,...

WEB

03.11.2018

Počas kampane som sa stretával s občanmi, ktorí majú názor.
Vidia problém a poznajú riešenie. Každý ale reprodukoval to isté. Medzi radnicou a občanom je informačná bariéra. Nepredstaviteľné na 21. storočie.Povedzme si otvorene, webová stránka Podunajských Biskupíc nefunguje.

Na informácie týkajúce sa ekológie sa už roky snažím pozerať s triezvym nadhľadom. Emócie úsudku nikdy nepomôžu, skôr nás zavedú do spleti zavádzania.

1. november

01.11.2018

Keď naše deti budú poznať podstatu a históriu novembrových sviatkov, budú sa vedieť správne a múdro v dospelosti rozhodnúť, či oslávia Halloween z 31.10 na 1.11, alebo si len v duchu na zosnulých zaspomínajú či sa vyberú na ich hroby z 1.11 na 2.11.
Je veľmi dobré poznať tradíciu obidvoch sviatkov, aby sa človek mohol správne rozhodnúť, ktorý...

Keby Peter Tóth (Kočnerov poskok) žil 29.apríla 1780, mohol by na NAKA vypovedať, s kým a čo robila v Lieskovci Mária Terézia - uhorská kráľovná, 7 mesiacou pred svojou smrťou......

Trolejbusová doprava bol vždy kompromisom medzi autobusovou a električkovou koncepciou. Je lacnejšia ako električková a ekologickejšia ako tradičná autobusová. Trolejbusy ale nikdy nejazdili na Biskupickú stanicu, aj keď priestor a zámery boli schválené a pripravené už pred 40-timi rokmi.

V Podunajských Biskupiciach sa od šesťdesiatych rokov búra. Búrala sa žiaľ i pre pamäť mestskej časti mimoriadne cenná urbanistická štruktúra. Zbúrali sme si kastieľ Ormosdyovcov, predali sme 1/2 kultúrnej pamiatky Miestneho úradu, predal sa lovecký kaštieľ kardinála Jozefa Batthyany do súkromných rúk. Mlyn chátra. Kultúrne pamiatky chátrajú.

Dnes som objavil miesto, ktoré vytvára jeden veľký človek , ANDREA KVINTOVÁ. Je to mladá žena s pozitívnou energiou vytvárajúca detské centrum pre matky s deťmi s vizuálnou pamäťou, miesto, ktoré má neopakovateľnú atmosféru, miesto harmonické, miesto zážitkov ktoré si vás podmaní. Jej materské centrum predstavuje aj pri skromných podmienkach genius...

Boli ste so svojimi deťmi v našich dvoch zdravotných strediskách? Ja áno. Pre mňa horor v tomto storočí....

Príbeh zachovania identity, kultúry a kultúrneho dedičstva národa je príbehom nepokoja ľudskej duše. Znepokojenia z toho, akým spôsobom ju napĺňame alebo nenapĺňame . Kto sa raz nakazil, toho už po celý život sprevádza vzrušenie z krásna ukotveného v kultúre. Ak sa k tomu pridá túžba nielen vidieť, ale aj rozumieť, vnímať a poznať, stáva sa z toho...

Minulý týždeň som si našiel v schránke leták očierňujúci Jana Španka. Vraj ho akýmsi bizarným spôsobom (cez svokru) financuje mafiánska partia z Vassal Eko. To sú tí, čo nám na Lieskovskú cestu navozili nelegálnu skládku veľkú ako poschodový dom.