Frajeri na piesku

Čo ma naučil plážový "beach [bíč]" volejbal?   Naučil som sa nevzdávať sa!  

Od mladých čias mi kolektívny šport priniesol do života vždy niečo pozitívne. Niektoré športy ktoré som hral tenis, badminton, ma naučili byť viac bojovný, iné ako futbal, volejbal, basketbal ma viedli k spolupráci. 

Všetky športy vnímam cez čísla Športky. Majú niečo magické a spoločné. Pomáhajú nám prekonávať samých seba a víťaziť nad slabosťami, ktoré nám do života prináša moderná mobilná technika.

Posledné letné dni tohto septembra som strávil vonku a na piesku.  Kombinácia slnka, piesku a čerstvého vzduchu je pre mňa vždy veľmi lákavá.  

Beach volejbal je krásny letný šport. Ak vieš techniku volejbalu, piesok ti doplní kondíciu a skúsenosti a stane sa z teba beachový hráč. 

Pri beach volejbale som si uvedomil, potrebu vybudovania takéhoto ihriska v našej mestske časti.  Následne už len pozvať susedov/kamošov, obliecť plavky, a priniesť si dobrú náladu.

V Podunajských Biskupiciach máme ideálne podmienky na založenie takéhoto ihriska. 

Chce to len :

  • vytvorenie miesta, kde sa postaví ihrisko / tipy od nadšencov/,
  • peniaze na prácu /granty župy, oslovenie miestneho úradu, napísať projekt/,
  • materiál: špeciálny krememný piesok zo Senca ktorý neviaže vodu a nerobí po daždi blato, osadiť stlĺpy na uchytenie siete, sieťové mantinely, 
  • oplotiť ihrisko,  aby tam nechodili psy a bezdomovci/narkomani,
  • web. stránku, kde si môžeš ihrisko zarezervovať.

Okrem iného takéto ihrisko potrebuje zanietených ľudí, ale aj  dobrovoľného správcu z rodičov kde ihrisko vybudujeme. 

Rovnakeho nadšenca,  ako riadi kolektívny šport  Paľo Hanzel, ktorý vo voľnom čase ponúka pre naše deti zaujímavú mimoškolskú aktivitu - MLADÝ HOKEJBALISTA Podunajské Biskupice.