Alternatívne pravdy, klamstvá začínajúcej sa kampane.

Facebook profil nemám dlho, ale všimol som si zaujímavý jav. Veľa ľudí väčšinou vyjadruje názor populárnym "lajkovaním" a ak sa aj vyjadria, tak dokážu sebaisto zaujať postoj na základe jednoduchej informácie, ktorá sa k ním donesie. Informáciu si dôkladne ohýbajú a následne s ňou účelovo manipulujú. 

Niektorí ľudia na Facebooku majú reálnu tvár a svoj životný príbeh. Iní svoju tvár skrývajú, poprípade si vytvárajú falošné "fake" účty. Je viac ako zrejmé, títo ľudia majú svoju pravdu, ktorú nepotrebujú rozvíjať a diskutovať. Ľudí ktorí majú iný názor očierňujú, zosmiešňujú, posielajú kade ľahšie. 

Áno, Facebook umožňuje ľuďom verejne sa vyjadrovať ku všetkým témam. Niektorí si ale myslia, že všetko čo ich v prvej sekunde napadne, je názor. Ak aj vzniká k téme diskusia, druhí ľudia ktorí nevedia ako nájsť pravdu, obvykle si povedia: pravdu majú asi obaja. Teda opakujú a zdieľajú texty a utvrdzujú sa: "asi na tom niečo bude..."

Toto je ale klamlivý dojem. Pravda sa dá nájsť, len je potrebné hľadať, čítať, kriticky uvažovať, spájať si fakty a mať otvorené oči. Ak mate v sebe imaginárny X faktor, tak nájdete pravdu a súvislosti.

V zamestnaní kde pracujem, máme na diskusie a analýzy vytvorené výborné podmienky. Pracujeme agilne a aplikácie pre klientov vytvárame štýlom Chip 'n' Dale - šikovne, rýchlo, inteligentne, perfekcionisticky, tak aby riešenie vyhovovalo rôznorodým klientom - starším a mladším klientom.

Áno, rád vnímam iné názory s ktorými niekedy aj nesúhlasím, ale snažím sa pochopiť aj to, čo mi druhá strana hovorí a kde ma ich názor posúva.

Včera mi jeden "rodený Biskupičan" , pán Hajdu, ktorého ani viacerí starší Biskupičania nepoznajú, na Facebooku k článku Drogy v okolí Pentagónu/Korytnická 

napísal :"....Až nakoniec som sa dopátral k informácii, že ste vraj "človek pani starostky". No pekne, začína to trošku dávať zmysel. "

Nezaujímalo ho, prečo mestská časť a polícia dlhodobo nerieši problém s majiteľmi TJ SPOJE. Do svojho komentára úmyselne zapracoval  fake news. Celý Text Hajdu komentára: 

V prvom okamihu, sa rozosmiala celá moja rodina a priatelia. Kto pozná našu mestskú časť a jej obyvateľov a starostku vie, že táto veta je čistá fikcia a napísal ju zarytý prívrženec z iného tábora. Starostka, ako  každý občan Biskupíc, má svoj vlastný názor, a o tom koho podporí vo voľbách bude len a len na jej uvážení. Nepotrebuje, aby jej funkciu či meno volebne zneužívali,  s cieľom vniesť do začínajúcej kampane :

  • klamstvo a demagógiu, 
  • dohad a podozrievavosť a
  • manipuláciu verejnosti.

Prečo takýto stres a komentáre vyvoláva moja webová komunikácia na internete, ktorá sa od roku 1993 vymyká volebným zvyklostiam v Podunajských Biskupiciach?

Ak si na základe biskupických novín dáte dokopy fakty, vytvoríte si schému formou infogramu Jána Kuciaka, vyskladáte si celú podarenú mozaiku príbehu nadchádzajúcich volieb a nájdete predpokladaných víťazov v Podunajských Biskupiciach v roku 2018.

Choďte do toho! Aj ja som si musel klady a zápory mojho rozodnutia ohľadom kandidatúry vyskladať sám: 

Nespoliehal som sa len na rýchle informacie z tretej ruky. V biskupických novinách, ktoré zverejňujeme od roku 2008, 

 si môžete vyhľadať všetky články k posledným volebným rokom.

Posledné 2 komunálne obdobia o kreslo starostu súťažili prakticky dvaja kandidáti. Pred 12 rokmi to boli ale 8 kandidáti....

Ak si prečítate tohtoročné čísla biskupických novín, články, témy, fotky a podujatia, začínajúce marcové aktivity a prezentačné reklamy, pochopíte, prečo rok 2018 sa veľmi podobá na rok 2006 a prečo sú dávno kľúčové ulice s billboardami, kandidujúcimi starostami dopredu zaplatené na mesiac október/november. 

Prečo sa staronoví poslanci-kandidáti na starostu a ich firmy, vracajúci sa častejšie ako Halley kométa, opäť rozhodli v tomto roku usilovne prezentovať a usilovne pracovať na svojom imidži? Prečo sú konštruktívni, vyhýbajú sa témam skládky a snažia sa vypadať ako dobrí hospodári, aj keď čísla z infostatu z ich podnikania hovoria o opaku? 

Áno, títo kandidáti majú časový náskok pred nami občanmi , ktorí vstúpili/vstúpia na pomyslenú štartovaciu čiaru komunálnych volieb na post starostu. Aj vďaka ich manželkám pracujúcich na úrade miestneho úradu, vedia od začiatku roku, prečo rok 2018 bude rovnaký ako rok 2006. 


     19 .júna 2018 som sa na želanie malej časti občanov starej obce a Dolných honov, rozhodol uchádzať o dôveru občanov Podunajských Biskupíc. Moju úvahu okrem biskupických novín, som zhrnul v článku: 


 Aj napriek tomu ,že sú jasní protikandidáti ktorí sú už poriadne ďaleko a usmievajú sa popod fúzy. Možno ich v jeseni podporia politické strany a tak vedia, že už nemusia tvrdo pracovať a len predstierať hru o tróny, ktorú ale už teraz majú vo vrecku.

Áno, vstúpil som do kampane nečakne, odhodlane a zaskočil kandidátov na starostu a verejnosť. Oznam som urobil do Biskupických novín aby som transparentne a otvorene oboznámil verejnosť s mojím krokom . Nebolo by fér,  ostať skrytý pred Biskupičanmi, ktorí nemajú Facebook a kandidatúru ohlásiť až v septembri. 

MOjim cieľom je protikandidátom dobehnúť, aby sme od októbra stáli na pomyslenej rovnakej štartovacej čiare. Možno je už neskoro, ale chcem sa pokúsiť o zmenu, ak mi občania dajú svoj hlas!  

Do toho času chcem s vami diskutovať o témach ktoré Vás a mňa trápia, hľadať riešenia pre Biskupice, chcem počuť váš názor a tento rozvíjať. K tomu, aby som mohol meniť veci, potrebujem vyzbierať 500 podpisov. Ak mi pomôžete, budem veľmi rád slúžiť ako dobrý hospodár a starosta ľuďom tejto mestskej časti. Sú prázdniny a čas zberu podpisov sa kráti. Budem len rád, ak sa mi ozvete  a pomôžete mi s podpisovými hárkami.


Ak si po prečítaní biskupických novín od začiatku roku 2018, poviete áno, konečne je potrebná zmena.

Budem rád ak si budete vyberať z nových kandidátov na starostu, ktorí nestriedajú politické strany a nezávislé fronty ako tričko.Pri vašej voľbe si je potrebné ešte uvedomiť tri veci veci:

1.

2. 

Podunajské Biskupice potrebujú starostu, ktorý je celých 24 hodín obyvateľom mestskej časti, má jasnú víziu a program, diskutuje s Vami a má skúsenosti manažéra a úprimnú snahu obnoviť a skultúrniť našu mestskú časť.

3. 

Podunajské Biskupice nepotrebujú za starostov ľudí, ktorí po šichte odchádzajú bývať mimo našu mestskú časť, kde necítia environmentálne záťaže Slovnaftu či zodpovednosti za svoje postoje k skládke Vassal ,ale raz za 12 rokov sa k téme vyjadrujú.