SLOW FOOD

Tohoročnú súťaž vo varení gulášu som absolvoval po prvý krát ako súťažiaci. Príprava predstavovala menší maratónsky beh zabezpečenia kulinárskych serepetičiek.


PIATOK


... celý tím sa poctivo utužoval a vášnivo na záhrade riešil aký typ gulášu pripavíme. Kuchárske rady, presvedčivé pohľady, rozbor skúseností napovedali, že nás nečaká ľahká prechádzka ružovým biskupickým sadom...
O polnoci sme mali jasno, pre našich priaznivcov uvaríme guláš formou "Slow Food", teda bude to dobrá, čistá, a fair špecialita - Farmársky guláš v 7 litroch vínach- červenej frankovky , ktorú servírujú hosťom len francúzke reštaurácie s michelinskou hviezdičkou.


SOBOTA


5:05 budíček, vyčasilo sa. O 6:00 sme sa postupne stretli na stanovisku č. 15 a postupne vyložili naše autá.
Škrtnutie zápalkou a v dyme a vôni gulášového opojenia, sme spoločne uvarili michelinský furmanský guláš. 

SLÁVA VÍŤAZOM....


Dvanásta hodina, čo som nepredpokladal, 50 litrový kotlík sa vyprázdnil do 45 minút..... To víno krásne spievalo.

  • na Medzijarkoch - kosenie, obnovy, celoročne chýbajúce psíčkarské sáčky, 
  • Dolné Hony- bezdomovci OC Hron, krčma vs škola, TJ Spoje, doprava na žel.stanicu,• 
  • Starobiskupičania - nezvládnutá doprava a nečinná mestská polícia pri Vnohradníckej ulici.

Naopak oceňujú štýl a kritičnosť nášho pera pri otváraní 13-tych dverí, kde sú schované témy o ktorých sa dlhoročne mlčí alebo politicky zamlžuje.


13:30

SLÁVA VÍŤAZOM....
GDPR -  všetko je nejasné
GDPR - všetko je nejasné

A čo sme si vypočuli od osobností?


....opakovane pripomenuli kde sa narodili, že do mesta kandidujú aj dve ženy, ako natlačíme autá cez Vinohradnícku ulicu do Biskupíc aj keď to malo byť inak, zaznela vízia dopraviť sa na guláš s električkou.
Ľudia s úsmevom pritakali...


Naše ceny?

Radosť z vydarenej akcie, rozhovory a ako čerešnička na torte, 1. cena za jablká Gloster a 2. cenaza hrušky Viliamovka.....

Na záver....

Vydarená letná akcia...

Jedinou nezodpovedanou otázkou je, koľko peňazí sa družstvám podarilo v tomto roku vyzbierať pre naše školopovinné deti.... Veď predsa všetko sa točí okolo našich detí a to je správne.